Alior Bank S.A. Konto walutowe, konto internetowe, kantor online - wszystko w jednym miejscu.


Poprzedni artykuł poświęcony był informacjom na temat założenia konta walutowego ( Konto walutowe co powinieneś wiedzieć?). Tak jak było wspomniane, w rankingach kont na pierwszym miejscach możemy znaleźć konta walutowe w Alior Banku i konto Banku Zachodniego BZ WBK.

Dziś przedstawione zostanie jedno z nich, z którym warto się zapoznać. Jest to propozycja konta walutowego w Alior Bank S.A.

Warunki utrzymania konta i opłat z nim związanych są bardzo jasno określone w Taryfie Opłat i Prowizji banku. Poniżej znajduje się zestawienie najważniejszych kosztów.

Opłaty za prowadzenie -  Konto Walutowe Alior Bank S.A.:
  • 0 zł za prowadzenie konta,
  • 5 zł miesięcznie za użytkowanie karty debetowej,
  • 10 zł za wydanie karty debetowej do konta (opłata pobierana raz na cztery lata),
  • 5 zł za realizację przelewu europejskiego (przelew realizowany przez bankowość internetową, w walucie euro),
  • 120 zł opłata za przelew zagraniczny realizowany w oddziale banku,
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty dokonywane w oddziale,
  • 5 zł za każdą wypłatę w bankomacie za granicą,
  • 0 zł za przelew przychodzący (jeżeli nie jest to wpływ z tytułu emerytury, renty zagranicznej).

Dodatkowo nie jest tutaj wymagane określone saldo na rachunku, ani comiesięczne wpływy na konto.Rachunek możemy założyć w walutach euro, funt brytyjski i dolar amerykański. Oddziały główne obsługują właśnie te waluty. Limit wypłat dziennych w jednym oddziale na każdego klienta wynosi odpowiednio 3000 EUR, 2000 GBP i 2000 USD. Przy większej kwocie taką wypłatę należy zgłosić w banku dwa dni robocze przed planowanym wybraniem środków.


Dodatkową opcją, którą umożliwił Alior Bank jest możliwość założenia Kantoru Walutowego Online. Kantor taki pozwoli Nam na bezpieczną i szybką wymianę waluty przez internet. Kursy walut są bardzo zbliżone do kursów w stacjonarnych kantorach, a nawet lepsze jeśli ustalimy wymianę przy najkorzystniejszym kursie. Poza tym mamy wszystko w jednym miejscu, także gotówkę można wymienić błyskawicznie, przelać na konto złotówkowe i na przykład założyć lokatę terminową także online.

Przy koncie walutowym warto także założyć dodatkowo konto osobiste złotówkowe. W ofercie Alior Banku znaleźć można wiele kont na przykład Konto Wyższej Jakości, Konto Rozsądne, Konto Internetowe.

Dwa pierwsze zostały opisane we wcześniejszych wpisach. Jeśli chcesz poznać warunki ich prowadzenia zapraszam tutaj:
Z tym, że jeśli nie będziemy mieć regularnych wpływów na konto, a ma Nam posłużyć jako konto pomocnicze do wymiany waluty możemy wybrać Konto Internetowe. W tym rachunku prowadzenie konta jest za 0 zł, nie jest wymagany wpływ na konto, opłata za kartę zniesiona jest do zera jeśli w danym miesiącu kalendarzowym wykonamy transakcje bezgotówkowe na kwotę  100 zł, nie ma tu opłat za przelewy internetowe, wpłaty, wypłaty w oddziale banku. Możemy wypłacać środki z bankomatów Euronet za darmo, w pozostałych bankomatach opłata wyniesie 5 zł.

Aby założyć Konto Internetowe wystarczy kliknąć w ten link.
Na stronie internetowej banku znajdziemy także bardzo łatwe przekierowanie do Kantoru Online i do możliwości założenia konta walutowego. Także w bardzo szybkim czasie załatwimy wszystkie formalności. Warto wypełnić formularz na stronie internetowej jeśli chodzi o Konto Internetowe i udać się do banku w celu podpisania umowy, bo wtedy możemy od razu założyć także konto walutowe, a jeśli wyjeżdżamy za granicę w niedługim czasie, kartę do tego konta dostaniemy od ręki.

Zobacz także inne artykuły:

Komentarze

Popularne posty