Konto osobiste - cashback czyli zwrot za zakupy płacone kartą.


Prawidłową definicją pojęcia cashback jest usługa polegająca na wypłacie gotówki kartą w sklepie podczas robienia zakupów. Możliwość taką mamy tylko w określonych sklepach i do określonego limitu kwotowego. Przy kartach Visa jest to 300 zł, a przy kartach MasterCard - 500 zł. Oczywiście ile możemy dziennie wypłacić zależy też od tego jakie limity dzienne mamy ustawione w banku.Pojęcie cashback ma też inne znaczenie i o tym będzie dzisiejszy post. Cashback tutaj, inaczej moneyback umożliwia klientowi zwrot za zakupy płacone kartą. Wiele banków w Polsce, aby zachęcić klienta do założenia konta i częstszego korzystania z płatności bezgotówkowych proponuje taką usługę. 

Zwrot możemy otrzymać na przykład za zakupy spożywcze, płatności za bilety w kinie czy za transakcje dokonane na stacji benzynowej.  

Aby otrzymać zwrot części kwoty wydanej w sklepie bank sprawdza w historii płatności kartą kod MCC sklepu. Kodem MCC nazywamy czterocyfrowy kod używany do klasyfikacji rodzaju oferowanych usług lub produktów danej firmy. 


Warto rozejrzeć się w ofercie banków i zastanowić nad propozycją otwarcia konta ze zwrotem części kwoty zapłaconej w sklepie. Nie będą to wielkie sumy, ale jeśli mamy przy koncie dodatkowe opłaty za kartę, prowadzenie konta, a często płacimy w sklepach kartą debetową opłaty za konto mogą się zmniejszyć, a nawet jeszcze coś zarobimy. Trzy godne polecenia konta z cashbackiem dostępne na rynku zostały opisane poniżej.1. Alior Bank Konto Rozsądne

Pierwszym kontem, które ma w swojej ofercie zwrot jest Konto Rozsądne w Alior Banku.  

Jeśli zdecydujemy się przelewać wynagrodzenie na to konto (nie ma tutaj minimalnej kwoty jaka ma wpływać, musi być w tytule widoczne, że jest to wynagrodzenie za dany miesiąc) opłata za prowadzenie rachunku zniesiona jest do zera i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie są za darmo. 

Dodatkowe opłaty jakie tutaj znajdziemy to opłata 10 zł za wydanie karty debetowej do konta (opłata raz na cztery lata) i opłata miesięczna za użytkowanie karty w wysokości 5 zł. Jednak przy Koncie Rozsądnym jeśli wpływa wynagrodzenie, a My płacimy w sklepie kartą debetową za zakupy spożywcze otrzymujemy 3% (zmiany na 2017 rok -  1,5%) zwrotu za te zakupy

Cashback naliczany jest za płatności kartą w sklepach oznaczonych kodami MCC 5411 i MCC 5499. Są to sklepy spożywcze, takie jak na przykład Tesco, Biedronka, Kaufland. Zwrot jest ograniczony kwotowo. Możemy otrzymać do 50 zł brutto miesięcznie zwrotu i do 400 zł w roku kalendarzowym. 


 


2. mBank eKonto 

Zwrot za transakcje kartą debetową i płatności BLIK-iem znajdziemy również w koncie proponowanym przez mBank. Jest to eKonto

Konto jest darmowe jeśli spełnimy kilka warunków. Jeśli chodzi o konto, prowadzenie rachunku jest za darmo. Wypłaty z bankomatów są ograniczone do bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A. W tym momencie takich bankomatów jest bardzo dużo w Polsce także znalezienie takiego bankomatu nie sprawi problemów. 

Opłata za użytkowanie karty jest zerowa, jeśli zrobimy 5 transakcji kartą w danym miesiącu (w przeciwnym wypadku 4 zł). 

Dodatkowo przy tym rachunku otrzymujemy premię w postaci odsetek od salda na koncie mieszczącego się w przedziale 0 do 3000 zł w wysokości 3% w skali roku. Przez 6 miesięcy otrzymujemy od banku także 2% zwrotu za płatności kartą i 2 % zwrotu za transakcje BLIK-iem maksymalnie do 50 zł. 

Aby otrzymać cashback w wysokości maksymalnie 300 zł zwrotu w okresie 6-ciu miesięcy przy eKoncie należy w każdym z tych miesięcy spełnić określone warunki. Zalogować się minimum raz do aplikacji mobilnej, zapewnić wpływ na rachunek w wysokości minimum 1 000 zł oraz wykonać transakcje kartą lub BLIK-iem na kwotę 250 zł.
3.   BGŻ BNP Paribas iKonto

Kolejnym kontem z cashbackiem jest konto banku BGŻ BNP Paribas. Jest to iKonto z cashbackiem. Opłata za prowadzenie rachunku jest zniesiona do zera pod warunkiem wpływu na konto jednorazowo minimum 1000 zł. Wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie są za darmo. 

Karta debetowa do konta jest także bezpłatna jeśli zrobimy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę 300 zł miesięcznie. 

Dodatkowo otrzymujemy przez 5 miesięcy 3% zwrotu za zakupy płacone kartą debetową do konta (maksymalnie 40 zł miesięcznie). Plusem jest tu to, że umowę otwarcia iKonta możemy podpisać przy obecności kuriera, nie trzeba chodzić do banku, żeby otworzyć rachunek, chyba, że ktoś woli podpisanie umowy w Oddziale.
Komentarze

Popularne posty