Konto walutowe co powinieneś wiedzieć? Wymiana walut - kantor online.


Obecnie wiele osób w Polsce zainteresowanych jest założeniem konta walutowego. Mamy w dzisiejszych czasach większy dostęp do pracy za granicą, niskie zarobki są w Polsce, dlatego też wiele osób decyduje się na wyjazd zagraniczny w celach zarobkowych. Często zdarza się tak, że na przykład otrzymujemy wynagrodzenie w innej walucie, spłacamy kredyt w euro, frankach szwajcarskich. Mamy oszczędności w dolarach amerykańskich lub po prostu planujemy wymieniać waluty, żeby na nich zarobić.

Do tego typu transakcji niezbędne jest założenie konta walutowego w banku. Aby znaleźć najlepsze konto dla siebie niezbędne jest sprawdzenie warunków prowadzenia takiego rachunku i co najważniejsze opłat jakie wiążą się z tym rachunkiem.
Poniżej znajdziemy opłaty, jakie mogą się pojawić przy koncie walutowym:
  • opłata za prowadzenie konta,
  • opłata za wydanie i użytkowanie karty debetowej,
  • opłata za dokonywanie przelewów europejskich i zagranicznych,
  • opłaty za wypłaty z bankomatów w Polsce, po jakim kursie środki będą przewalutowywane,
  • opłaty za wypłaty z bankomatów za granicą,
  • wpłaty i wypłaty w oddziale banku, informacja jaką dziennie kwotę w walucie obcej można wypłacić z konta,
  • opłaty za ustanowienie pełnomocnika do konta i wydanie dodatkowej karty debetowej,
  • opłaty za wpływ na to konto z tytułu emerytury, renty zagranicznej.

 Większość banków, która posiada w ofercie konta walutowe obsługuje podstawowe waluty, takie jak euro, dolar amerykański, funt brytyjski, frank szwajcarski. Warto sprawdzić przed założeniem konta jakie waluty są dostępne w oddziale, bo może się zdarzyć tak, że nie będziemy mogli wypłacić środków w walucie, ale w złotówkach po kursie bankowym, niestety niekorzystnym dla nas, klientów.


Konta walutowe znaleźć możemy w większości banków. Jeśli chodzi o warunki i opłaty związane z prowadzeniem konta w rankingach rachunków walutowych na pierwszych miejscach znajdziemy propozycję Banku Zachodniego BZ WBK Konto Walutowe i Konto Walutowe w Alior Banku.

Aby złożyć wniosek o konto walutowe w Banku Zachodnim BZ WBK możesz kliknąć tutaj.
  


Jeżeli nie chcemy chodzić do banku po pieniądze, potem do kantoru, żeby je wymienić warto znaleźć w internecie dobry, sprawdzony kantor online. Kantory takie, dzięki temu, że nie muszą prowadzić fizycznie oddziałów i działają głównie przez internet mogą zaproponować nam konkurencyjne ceny w stosunku do banków i stacjonarnych kantorów. Poza tym wymianę możemy zrobić nie wychodząc z domu. Nie musimy chodzić do banku, czekać w kolejce, zamawiać gotówkę (a to zdarza się przy większych kwotach wypłaty). Nie musimy też nosić gotówki ze sobą, zyskujemy dzięki temu bezpieczeństwo.


Dlatego warto zarejestrować się w kantorze online i tam dokonywać transakcji wymiany walut. 

Przykładem takiego serwisu jest Walutomat. Platforma ta jest bardzo znaną i polecaną przez klientów platformą internetową do wymiany walut. Działa już od 2009 roku i w tym momencie posiada już ponad 200 tys. zarejestrowanych klientów indywidualnych i biznesowych. Z platformą Walutomat współpracuje już ponad 20 banków, dlatego też wymiany waluty możemy dokonać w niedługim czasie. Aby skorzystać z wymiany walut na bardzo korzystnych warunkach, a przy tym zaoszczędzić swój cenny czas wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej.

Aby zarejestrować się na stronie Walutomat wystarczy kliknąć w ten link.


Zobacz także inne artykuły:
 
Komentarze

Popularne posty